Status Benevoles Hageshi Hugo "Boy"

Eesti Tšempion

 

Vaata Hugo sugupuud siit

Sugu: isane
Kõrgus: 66 cm
Ametlik silmauuring: ei esine PRA, RD, katarakti (HC), entroopiumi/ektroopiumi tunnuseid (25.01.2007)
Ametlik puusauuring: DD;00 (25.01.2007)

Hugo hüüdnimi on „Boy”
Hugo on ilus, armas, hell ja hea, tal on suur ja võimas pea ning hästi tugevad käpad. Ta on pika ja võimsa karvkasukaga koer. Hugo on väga kiindunud oma perekonda, nii suurtesse kui ka väikestesse. Ta on alati üliõnnelik pererahvast nähes ning ta väljendab oma heameelt ülevoolavalt – nägu on naerul ja saba liputamine toimub nii veenvalt, et tema keha tõmbub keskelt kokku.

Hugo on valvekoer. Koju võõraid ei lase ning iga pererahva külalise vastu on umbusklik. Ka väljaspool kodu on Hugo inimeste vastu umbusklik ning ei soovi, et keegi temast välja teeks ja teda paitaks. Hugole ei meeldi üllatushetked ning kui keegi teda ehmatab, siis võib ta olla agressiivne.

Hugo elab väljas, isegi suure pakasega. Talle ei meeldi toas olla, kui teda sinna kutsutakse, suhtub ta kutsesse väga ettevaatlikult. Kui väga peale käiakse, siis üsna vastumeelselt ikka tuleb.

Hugo on osalenud mitmelgi näitusel. Ta on Eesti tšempion. Sai oma tiitli kohe peale kahe aastaseks saamist.  Tegelikult Hugole ei meeldi näitused, ta tunneb ennast seal halvasti, on närviline ja tahab ruttu minema minna. Kuna talle ei meeldi võõraste inimeste puudutused, siis ei taha ta, et ka kohtunikud teda katsuvad. Seetõttu on Hugo näitusekarjäär ka üsna lühikeseks jäänud.